Kategorie bloga
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak nauczyć psa podstawowych komend? Poznaj sprawdzone sposoby!

0
Jak nauczyć psa podstawowych komend? Poznaj sprawdzone sposoby!

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Przyzna to każdy, kto choć raz w życiu doświadczył miłości ze strony czworonoga. I choć relacja między człowiekiem a pupilem jest pełna pozytywnych emocji, są momenty, w których niezwykle ważna jest dyscyplina. Właściwe szkolenie połączone z regularnym treningiem może przynieść zaskakujące efekty. Opanowanie niezbędnych poleceń ułatwi psu prawidłowe funkcjonowanie we własnym środowisku i poprawi komunikację z właścicielem. Zastanawiasz się jak nauczyć swojego psa podstawowych komend? Podpowiadamy!

Regularne ćwiczenia to klucz do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów

Nauka podstawowych komend z pewnością wymaga od właściciela regularności i cierpliwości. Tylko systematyczne ćwiczenia są w stanie w naturalny sposób pomóc przyswoić pupilowi zdobytą wiedzę. Należy jednak pamiętać, żeby nie wymagać od psa, więcej niż sam jest w stanie na daną chwilę zaoferować. Ponadto każdy postęp powinien zostać doceniony nagrodą w postaci ulubionego przysmaczka. To świetny sposób motywacyjny, który zachęca zwierzę do dalszej edukacji. Co więcej, naukę podstawowych poleceń, pupil powinien traktować jako zabawę. Tego typu rozwiązanie pozwoli lepiej przyswoić wiedzę i przyniesie więcej korzyści zarówno dla psa, jak i jego właściciela. Trzeba jednak pamiętać, że samo szkolenie nie powinno trwać zbyt długo, ponieważ może to wywołać niechęć u czworonoga. Codzienne ćwiczenia po kilka minut dziennie w zupełności wystarczą, aby z czasem uzyskać oczekiwane rezultaty.

Podstawowe komendy, które powinien znać każdy pies

Każdy pupil musi znać podstawowe zasady funkcjonowania w otaczającym go środowisku. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby już na samym początku wyznaczyć psu granice - co wolno, a czego zdecydowanie nie może robić. W tym celu potrzebna jest znajomość podstawowych komend, które ułatwią komunikację między psem a właścicielem. Polecenia to jasne sygnały, które przypisywane są do konkretnej czynności. Na szczęście są sposoby, które sprawią, że nauką będzie przyjemna dla obu stron. Warto jednak przygotować się na systematyczne i konsekwentne działanie, które będzie niezwykle potrzebne i pomoże wykształcić prawidłowe zachowanie u pupila.

Siad

Nauka tej komendy, choć na pierwszy rzut oka, może wydawać się skomplikowana, wcale taka nie jest. Wystarczy odrobina cierpliwości i garstka ulubionych smakołyków. Należy chwycić przysmak w dłoń i wydając wyraźne polecenie „siad”, przesunąć rękę za głowę psa. Tego typu ruch powinien wywołać u czworonoga postawę siedzącą. Jeżeli zadanie zostanie wykonane prawidłowo, pupila należy właściwie nagrodzić. Wraz z systematycznymi ćwiczeniami takie zachowanie stanie się naturalnym odruchem u zwierzaka.

Leżeć

Kiedy pies opanuje poprzednią komendę, można już przejść do nauki wykonywania polecenia leżeć. Do tego celu znów przydatny będzie ulubiony przysmak. W pierwszej kolejności należy wydać komendę „siad”. Gdy pies będzie w gotowej pozycji, należy powoli obniżać dłoń ze smakołykiem w stronę ziemi, wydając przy tym polecenie “leżeć”. Tego typu zachowanie zmusi pupila do położenia się w celu otrzymania smakołyka. Oczywiście jak w każdym przypadku, prawidłowo wykonane polecenie musi zostać nagrodzone.

Zostań

Komenda zostań, bardzo przydaje się w codziennym życiu. Z tego względu warto nauczyć jej swojego pupila. W tym przypadku również należy rozpocząć naukę od komendy “siad”. Jednak po wykonaniu pierwszego polecenia nie wolno od razu nagradzać zwierzaka. Gdy pies przyjmie pozycję siedzącą, należy pokazać mu otwartą dłoń i dodać do tego komendę “zostań”. Jeżeli pupil pozostanie w wyznaczonym miejscu, dopiero wtedy można go nagrodzić smakołykiem.

Łapa

Naukę polecenia łapa również należy zacząć od pozycji siedzącej. Kluczową kwestią jest kontakt wzrokowy między psem a właścicielem. Gdy pupil skupi swoją uwagę, należy wydać komendę “podaj łapę” i chwycić delikatnie jego przednią kończynę. Każde prawidłowo wykonane polecenie należy nagrodzić przysmakiem lub pochwałą słowną.

Nauka podstawowych komend na świeżym powietrzu

Kilka tych podstawowych poleceń znacznie ułatwi komunikację między psem a właścicielem. Ponadto jest to świetny sposób na budowanie relacji i wspólne spędzanie czasu. Naukę komend można odbywać w domu lub na świeżym powietrzu. Warto pokazać psu, że wprowadzone zasady obowiązują w każdym miejscu, niezależnie od otaczającego go środowiska. Należy również pamiętać, że czworonogi bardzo szybko przyswajają wiedzę i jeżeli polecenia będą w pełni rozumiane to trzeba zakończyć etap szkolenia. Podczas edukacji na świeżym powietrzu niezwykle przydatna będzie mini torebka na przysmaki. To wygodne rozwiązanie, które ułatwi transport i przechowywanie ulubionych przekąsek pupila. Na naszej stronie dostępne są rozmaite produkty wysokiej jakości, które nie tylko ułatwią wyjście na spacer, ale także dłuższe podróże. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz akcesoria dla swojego czworonożnego przyjaciela!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl