Kategorie bloga
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zbliża się Twój urlop? Dowiedz się, jak podróżować z psem, aby wyjazd był udany!

0
Zbliża się Twój urlop? Dowiedz się, jak podróżować z psem, aby wyjazd był udany!

 

Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz wyjechać, musisz pamiętać o swoim psie. Większość ludzi postanawia pozostawić zwierzęta w domu. Jeżeli mają odpowiednią opiekę, to nie jest to zły pomysł. Pamiętaj jednak, że psy czują i tęsknią. Zachęcamy Cię więc do zabrania pupila ze sobą. Wcześniej jednak musisz dowiedzieć się, jak podróżować z psem, aby nie było to dla Was męczące.

 

Tresura jest bardzo ważna

 

Jeśli chcesz zabrać swojego ulubieńca na wakacje, to dobrze by było, gdyby Cię słuchał. Niestety nie można tego osiągnąć z dnia na dzień. Trzeba włożyć naprawdę sporo pracy w jego wychowanie, aby przestał być niesforny. Nie przejmuj się, jeśli wcześniej nie przykładałeś do tego uwagi. Co prawda praca ze starszymi psami jest cięższa, ale również można je nauczyć posłuszeństwa. Im dalsza podróż, tym bardziej docenisz fakt posiadania grzecznego psa.

 

Wybierz odpowiedni środek transportu

 

Dobór odpowiedniego środka transportu nie jest prosty. Zwłaszcza, kiedy podróżujesz z psem. Jeśli zależy Ci na czasie to najlepiej postawić na samolot. Twój pupil będzie musiał jednak cały lot spędzić w klatce, w luku bagażowym. Po drugiej stronie barykady znajdują się pociągi. Są one jednak niewygodne i dużo wolniejsze. Najlepiej więc postawić na własny samochód. Nie będziesz ryzykował tego, że Twój pies będzie przeszkadzał współpasażerom, a co ważniejsze w każdej chwili będziesz mógł się zatrzymać na krótki spacer.

 

 

Zatrzymuj się od czasu do czasu

Pies to żywa istota. Powinieneś więc pamiętać o tym, aby podczas jazdy samochodem, co jakiś czas zatrzymywać się, aby mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne i ewentualnie się przejść. Podróże, zwłaszcza te dalekie, mogą być bardzo męczące dla Twojego pupila. Jazda bez przerwy albo z ich zbyt małą ilością bardzo go zmęczy. Jeśli zależy Ci więc na jego wygodzie, to potraktuj ten akapit poważnie. Dobrze by było również, gdyby Twój pies coś zjadł. Możesz zabrać jego karmę ze sobą. W naszym sklepie możesz znaleźć ozdobne i wytrzymałe torby na karmę, które Ci to znacznie ułatwią.

 

Zwróć uwagę na temperaturę

 

Równie ważna jest temperatura, panująca w samochodzie. Psy są zwierzętami bardzo na nią wrażliwymi. Już nieco ponad 20°C sprawia, że mogą czuć się niekomfortowo. Dzieje się tak, gdyż w zasadzie nie posiadają gruczołów potowych. Zatem regulują swoją temperaturę wyłącznie za pomocą picia wody oraz dyszenia. Pamiętaj więc, aby kontrolować odpowiedni poziom temperatury w samochodzie. Czy to poprzez klimatyzację, czy też otwarcie okien. Psu musi być także regularne podawana woda. Uwaga, bagatelizowanie tych porad może doprowadzić do udaru cieplnego u zwierzęcia.

 

Zabierz ulubione zabawki

 

Warto również pomyśleć nad różnymi rozrywkami dla swojego pupila. Jeśli ma swoje ulubione zabawki i maskotki, to warto zabrać je ze sobą. Przynajmniej część z nich. Sprawi to, że zajmie się czymś podczas podróży i co za tym idzie, lepiej ją zniesie. To samo tyczy się legowiska. Większość z czworonogów jest nauczona do tego, że śpią w określonym miejscu. Jeśli więc Twój pies takie posiada, to weź je ze sobą. Gwarantujemy, że noce będą dużo spokojniejsze.

 

Klatki dla psów nie są takie złe

 

Gdy jedziesz do hotelu z psem, to na pewno obawiasz się, że może on coś zniszczyć w pokoju. Jeśli Twój ulubieniec należy do tych bardziej niesfornych, to być może powinieneś zainwestować w klatkę dla psów. Nie jest to takie złe, jak brzmi. Jeśli umieścisz w jej środku legowisko i zabawki, to powinien się tam czuć bardzo swobodnie. A Ty będziesz mógł pozwolić sobie na to, aby zostawić go na kilka godzin w hotelu i pójść na romantyczną kolację. W końcu jest to Twój urlop, prawda?

 

Zainwestuj w chip

 

Ciężko jest zapanować nad psem, nawet nad tym najlepiej wychowanym. Wystarczy chwila nieuwagi, a upragniony wypoczynek zmieni się w kilka dni poszukiwań swojego ulubieńca. Jak do tego nie dopuścić? Przede wszystkim wyprowadzaj psa na smyczy. Powinno to skutecznie uniemożliwić mu ucieczkę. Przed wyjazdem powinieneś go również zaczipować. Chip to mikroprocesor, wszczepiany pod skórą. Zapisane na nim informacje ułatwią zidentyfikowanie Twojego pupila i szybsze go odnalezienie w razie ucieczki.

 

Środki przeciw kleszczom

 

Często się o tym zapomina, lecz jest to bardzo istotny element. Jeśli podróżujesz z psem, to musisz posiadać środki przeciw kleszczom. Zwłaszcza jeśli miejsce, do którego zmierzasz, jest pełne lasów i pól. Wystarczy chwila nieuwagi, wbiegnięcie w wysoką trawę i Twój pies będzie miał ich mnóstwo. Oczywiście oprócz samych środków zapobiegawczych, powinieneś również sprawdzać codziennie, czy nie przyniósł do pokoju jakiegoś żyjątka. Kleszcze mogą być niebezpieczne również dla ludzi.

 

Jak podróżować z psem? Nie stresuj go!

 

Jeśli podczas podróży i samego wypoczynku, sprawisz, że Twój pies będzie się czuł tak jak w domu, to nie będzie Ci sprawiał problemów. Co więcej, może okazać się wspaniałym towarzyszem pieszych wycieczek po miejscu, do którego jedziesz. Daj mu więc szansę się wykazać i spróbuj choć raz, zabrać w dalszą podróż. On również zasługuje na urlop!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl